Střešní konstrukce - krovy

Střešní krov je nosná střešní konstrukce, nejčastěji vyrobená ze dřeva. Dalšími možnými materiály pro jeho výrobu mohou být, i když méně často, lisované dřevěné vazníky, kov, ocel i železobeton. Budování střešních krovů zvyšuje výšku budovy.

Úkolem krovu je přenos zatížení střechy od její samotné váhy, střešního pláště a čehokoliv, co se dostane na povrch střechy - například sněhu a deště.

Z návrhu střechy vychází vazba krovu. Důležitá je krovová soustava sestavená přímo na míru pro daný objekt. Zohledňuje se sklon střechy, střešní krytina, výška okapů, půdorys stavby, obydlenost či neobydlenost podkrovního prostoru a také klimatické podmínky.

Dřevěný střešní krov

Stavba střešní dřevěné konstrukce

Konzultace zdarma

Jednoduchost střechy je přímo úměrná jednoduchosti a ceně vazby krovu. Ale ne vždy mají střechy jednoduchý tvar. Mohou existovat střechy strmé, šikmé, a aby byla konstrukce vytvořena správně, je důležité svěřit tuto práci odborníkům s dlouholetou praxí. Špatné řešení snižuje životnost střešního krovu a může poškodit samotnou stavbu. Na kvalitním zhotovení střešního krovu se nevyplatí šetřit. Naše firma poskytuje konzultace a cenové návrhy zdarma, proto již neváhejte a obraťte se na nás.

Mám zájem o střechu z břidlice