Pokládka plechových střešních krytin

Střecha je tou částí domu, která je neustále vystavena vnějším vlivům. Vítr, déšť, mráz, sluneční paprsky, ale i kroupy, to vše na střechu působí, a zároveň ona tomu musí odolávat. Každému je tedy jasné, že výběru střechy je třeba věnovat velkou pozornost. Je to poté přece jenom zásadní součást domu.

Plechová střecha na chatě

Rozestavěný dům s plechovou střechou

Lehká střešní krytina

Obrovskou výhodou střechy z plechu je bezesporu její nízká hmotnost. Zvláště, pokud se dům nachází v místech, kde se v zimě očekává vyšší sněhová pokrývka, je tato vlastnost rozhodující. I v jiných podmínkách je ale nižší hmotnost střešní krytiny z plechu výhodou, protože lze díky tomu ušetřit na konstrukci krovů.

Aby plechová střecha plnila dobře svou funkci, musí být jednak z kvalitního materiálu, ale také správně namontována. Právě poměrně jednoduchá a rychlá montáž je další z výhod plechové střešní krytiny. Snižují se tím tak náklady na manipulaci, což se odrazí i na celkové ceně, kterou za střechu budete muset dát. Šikovný klempíř s praxí zvládne pokládku plechové střešní krytiny za pár dní.

Odolnost plechové střechy

Odolnost plechové střechy je shodná i s jinými typy střešních krytin, ale silně závisí na množství a celkové manipulaci s kotevním materiálem. Výhodou je to, že pokládka plechové střechy ve výsledku vyžaduje menší počet spojů, a tedy vzniká méně míst, kam by potenciálně mohlo zatékat.

Oranžový rodinný dům s plechovou střechou

Plechová střecha na velké červené novostavbě

Kontaktujte nás

Plechové střešní krytiny nabízíme v širokém sortimentu – můžete si vybrat z velké škály barev, struktur i povrchových úprav. S tímto vám rádi pomůžeme zodpovězením vašich dotazů, tak se na nás nebojte obrátit.

Chci plechovou střechu