Střechy

Pilařská výroba

Pokládka plechových střešních krytin

Střecha je tou částí domu, která je neustále vystavena vnějším vlivům. Vítr, déšť, mráz, sluneční paprsky, ale i kroupy, to vše na střechu působí, a zároveň ona tomu musí odolávat. Každému je tedy jasné, že výběru střechy je třeba věnovat velkou pozornost. Je to poté přece jenom zásadní součást domu.

Obrovskou výhodou střechy z plechu je bezesporu její nízká hmotnost. Zvláště, pokud se dům nachází v místech, kde se v zimě očekává vyšší sněhová pokrývka, je tato vlastnost rozhodující. I v jiných podmínkách je ale nižší hmotnost střešní krytiny z plechu výhodou, protože lze díky tomu ušetřit na konstrukci krovů.

Aby plechová střecha plnila dobře svou funkci, musí být jednak z kvalitního materiálu, ale také správně namontována. Právě poměrně jednoduchá a rychlá montáž je další z výhod plechové střešní krytiny. Snižují se tím tak náklady na manipulaci, což se odrazí i na celkové ceně, kterou za střechu budete muset dát. Šikovný klempíř s praxí zvládne pokládku plechové střešní krytiny za pár dní.

Odolnost plechové střechy je shodná i s jinými typy střešních krytin, ale silně závisí na množství a celkové manipulaci s kotevním materiálem. Výhodou je to, že pokládka plechové střechy ve výsledku vyžaduje menší počet spojů, a tedy vzniká méně míst, kam by potenciálně mohlo zatékat.

Plechové střešní krytiny nabízíme v širokém sortimentu – můžete si vybrat z velké škály barev, struktur i povrchových úprav. S tímto vám rádi pomůžeme zodpovězením vašich dotazů, tak se na nás nebojte obrátit.