Montáž střešních oken

I přestože na internetu lze nalézt celou řadu zaručených návodů, jak provést montáž střešních oken svépomoci, jde o činnost, do které by se měl pustit pouze odborník. Nová moderní střešní okna totiž s sebou nesou i zvýšené požadavky na správnost provedení samotné montáže. I sami výrobci střešních oken vám doporučí spolupracovat pouze s proškolenými montážníky.

My provádíme dodávku a odbornou montáž střešních oken do všech typů šikmých krytin. Hravě vám také vyměníme stará střešní okna za nová. Spolupracujeme pouze s prověřenými a certifikovanými dodavateli materiálů a technologií. Okna, která montujeme, musí splňovat vysoké tepelně-izolační standardy. Musí být pochopitelně odolné vůči dešti a slunci. A musí se s nimi lehce manipulovat.

Střešní okna na novostavbě, šedý dům s dřevěnými okny a dveři, červená tašková střecha

Značky střešních oken

Montujeme střešní okna těchto firem:

  • VELUX
  • ROTO
  • FAKRO
  • DAKEA

Správný výběr střešního okna

Při výběru střeních oken výše uvedených dodavatelů vám nabídneme takové řešení, abychom docílili toho nejlepšího prosvětlení vašeho podkroví. Oproti fasádním oknům sebou ta střešní přináší celou řadu výhod. Díky prosvětlení prostoru totiž ušetříte energii pro umělé osvětlení půdy. Dojde k optickému rozšíření prostoru, který navíc získá elegantní prvek jako dekoraci. Kvalitní střešní okna omezí únik tepla a zabrání zatékání vody.

Střešní okna na břidlicové střeše, bílá novostavba

Jak probíhá montáž?

Samotná montáž střešního okna, provedena našimi odborně proškolenými zaměstnanci, zahrnuje nejprve přípravu stavebního otvoru, kdy je třeba odstranit střešní krytinu. Následuje oplechování a v neposlední řadě také úprava střešní krytiny. Střešní okna musí být důkladně utěsněna a izolována. Jinak by mohla v okolí oken vznikat plíseň a docházet k velkým únikům tepla.

Kontaktujte nás

Chcete-li ve vašem novém podkrovním bytě pozorovat plující mraky na obloze přímo z gauče nebo prostě vyměnit stará střešní okna za nová, neváhejte nás kontaktovat. Po konzultaci vám poradíme vhodné řešení právě pro vaši střechu a zdarma připravíme návrh realizace.

Mám zájem o střešní okna