Střechy z přírodní břidlice

Chcete pro svou střechu skutečně to nejlepší? Renovujete památku, historický objekt, nebo zkrátka chcete pro svůj dům něco speciálního? Kvalitní střecha z přírodní břidlice je řemeslným, materiálovým i architektonickým vrcholem.

Mám zájem o střechu z břidlice

Nová střecha z přírodní břidlice na starším domu

Přírodní břidlicová střecha s výhledem na pole

Přírodní břidlice

Estetické i architektonické řešení zvýrazní celou vaši budovu a především výrazně zvýší hodnotu celé stavby. Použitím břidlicových střešních krytin získáte přírodní surovinu, která je bez jakýchkoliv chemických barviv a přísad. Břidlicové střechy jsou tak 100 % ekologické. Důležitou zprávou je, že břidlicová střecha vydrží opravdu mnoho let a ani po takové neztratí nic ze své stálobarevnosti.

Výhody střechy z břidlice

  • Čistá přírodní surovina
  • Bez chemických barviv a přísad
  • 100 % ekologická
  • Dlouhodobá životnost
  • Stálobarevnost
  • Vhodná pro jakýkoliv typ střechy

Břidlicová střecha nabízí mnoho způsobů realizace, proto je vhodná na jakoukoliv složitou střechu domu. Montáž je lepší provádět odborníkem, aby se zachoval ráz a vše bylo provedeno kvalitně.

Střecha z přírodní břidlice obklopena zelení.

Pokládka břidlicové střechy

U břidlicové střechy je třeba rozlišit dva základní typy pokládky. Jde o jednoduché a dvojité krytí. Jednoduché krytí nabídne spuštění paty horního kamene přes spodní. Naopak dvojité krytí je charakteristické pro překrývání první řady kamenů další dvě následující. Střecha je díky této technice podstatně pevnější a voděodolnější. Každý z těchto typů pokládky se však dělí na další druhy, jako například na krytí Moravské, vodorovné, šupinové a mnoho dalších.

Každý břidlicový kámen je připevněn 2 hřebíky v ploše a až 4 hřebíky v detailech. Díky tomu se dosáhne optimální pevnosti. Každý kus má navíc již z výroby vyražené otvory. Pokud budete pokládat osekávané kameny, pak si díry vysekne pokrývač sám za pomoci speciálního nářadí.

Vhodné hřebíky pro břidlicové střechy

Nejlepší hřebíky pro použití u břidlicových střech jsou hřebíky měděné, případně jinak povrchově upravené vůči korozi. Jedině tak prodloužíte životnost střechy o mnoho let. Často se však tento prvek opomíjí a ač jsou břidlicové kameny ještě v pořádku, je potřeba střechu opravit. Což jsou zbytečné náklady navíc. Myslete na to a nechte si svou střechu udělat kvalitně již v její realizace.