Sněhové zábrany

Sněhové zábrany jsou často neprávem opomíjená součást střechy. Proč? Investice do nich je opravdu nízká, zvláště, pokud přihlédneme k benefitům, které montáž sněhových zábran přináší.

Padající sníh může i zabíjet

Padající sníh a led může ohrozit zdraví lidí. Takovýmto nepříjemným otřesům mozku, či řezným zraněním od ostrého ledu můžete snadno předejít. Kromě toho může padající hmota poškodit váš majetek. Sněhové zábrany na střeše jsou nejjednodušší prevence proti těmto nehodám.

Kromě morálního aspektu ale tuto oblast upravuje i zákon, podle něhož má majitel budovy povinnost zajistit bezpečnost v okolí domu. Sněhové zábrany by proto měly být nedílnou součástí každé střechy, ať už plechové nebo té z falcované krytiny.

Montáž sněhové zábrany na střechu

Kvalitní sněhové zábrany sníží riziko úrazů i újmy na majetku, a zároveň zajistí rovnoměrné roztávání sněhu na střeše, ochrání okap, střešní okna i střechu samotnou. Nekvalitní či špatně namontované sněhové zábrany mohou střechu poničit. Nechtěnému zatékání můžete zabránit odbornou montáží i výběrem vhodného typu sněhové zábrany. Proto se s montáží sněhových zábran neváhejte obrátit na odborníka. Ten vám jistě pomůže také s výběrem sněhové zábrany, která se nejlépe hodí pro vaši střechu. A kromě jiného také odhadne počet částí, který budete potřebovat tak, aby vše fungovalo, jak má.

Kontaktujte nás

Nenechte sníh či led ohrožovat vaše blízké. Je to jednoduché – stačí se podívat na naši nabídku a vybrat z toho nejlepšího to nejlepší pro vás.